Pro všechny děti

• 4. 6. 2019    OSLAVA DNE DĚTÍ

V rámci oslavy Dne dětí, která se bude konat 4. června 2019 během dopoledního pobytu na zahradě mateřské školy, si děti vyzkouší environmentální dovednosti a vědomosti. Vyzkoušíme si filtraci vody. Zjistíme, zda děti mají povědomost
    o třídění odpadu. K soutěžím o rychlost využijeme recyklovaný materiál ( např. roličky toaletního papíru) a na cíl se budeme trefovat papírovými koulemi. Nakonec vyrobíme motýlí dortíky, které ozdobíme kytičkami z naší zahrady.

• SLAVNOST K UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

KLAUN PEPINO

12. 6. 2019 dopoledne v MŠ

• DNY   PŘEDŠKOLÁČKŮ

Slavnostní rozloučení s dětmi odcházejícími do základní školy se koná v týdnu od 10. 6. 2019 v dopoledních hodinách ve všech třídách.

• 5. 6. 2019   LOUTKOVÉ DIVADLO 100 DORTÍKŮ

představení PES A DRAK

v 10hod. při pěkném počasí na zahradě

• 5. 6. 2019    ZÁVĚREČNÝ KONCERT FLÉTNIČKY

v 15:30 hod. (2. třída)

SRDEČNĚ VÁS VŠECHNY ZVEME

CELODENNÍ VÝLET

NA  ZÁMEK LOUČEŇ

SE USKUTEČNÍ V ÚTERÝ 28. KVĚTNA

Výlet zahrnuje:

prohlídku s kostýmovaným průvodcem a labyrintárium,

celodenní stravu a pití

(dopolední svačina, oběd v zámecké restauraci, odpolední svačina, pití) a autobusovou dopravu s cestovní agenturou TRAVEZ na místo a zpět.

Doplatek na výlet činí 250,- Kč (doprava, oběd)

Vstupné a vzdělávací program hradí Spolek Pěšiny.

S sebou do funkčního batůžku přiměřené velikosti:

pláštěnku, mladší děti náhradní prádlo, kšiltovku nebo klobouček proti slunci. Malé mlsání do autobusu je možné (např. nakrájené ovoce, zelenina, případně měkké bonbónky).

Odjezd v 8:00 hod. a příjezd v 16:00 hod.

Dítě je nutné na výlet přihlásit ve své třídě a zaplatit doplatek 250,- Kč.

Prosíme rodiče, aby v den výletu neparkovali u vjezdu do MŠ a umožnili tak průjezd a parkování autobusům.

• Školení zdravé zoubky ve středu 6. března 2019 dopoledne postupně ve všech třídách

Dva studenti zubního lékařství mají pro děti připravené povídání o zubech, zubní hygieně, zdraví, zubním kartáčku a pravidelných kontrolách u zubního lékaře. Nakonec si ukazují a zkouší čistit zuby.

Prosíme rodiče, aby si děti ten den přinesly s sebou své zubní kartáčky pro praktický nácvik.

• Dne 29.1.2019 zhlédnou děti v MŠ divadelní představení "Světová pohádka" divadla Vocaď Pocaď.

• Divadlo Tondy Novotného

v Mš